Cross Ange komentarz [spoilery]

Witam wszystkich serdecznie. Z racji tego, że mało trochę materiału na stronie, postanowiłem wprowadzić cotygodniowy cykl na temat anime Cross Ange. Z racji tego, że napisy polskie wychodzą z dużym opóźnieniem, w każdą niedzielę będzie wychodził materiał na temat nowego odcinka opracowany na podstawie angielskich subów. Dzisiaj zrobię małe wprowadzenie do tego co się wydarzyło do 10 epizodu. Z racji charakteru wpisów, będą one zawierać bardzo dużo spoilerów.

cross-ange-01-13-15-1

 

Pierwszy odcinek, jak to często bywa, stanowi klasyczny wstęp do historii. Mało dzieje się ciekawych rzeczy. Kilka scen z rodziną królewską, jakiś mecz w sport uprawiany tylko w tym świecie i inne pierdółki. Akcja się rozkręca dopiero podczas inicjacji Angelisy, głównej bohaterki. To taka forma uroczystego nadania pełnoletności, czy jakoś tak. Okazuje się, że protagonistka nie może używać magii. Po kilku tragicznych wydarzeniach trafia na koniec świata, gdzie jest temperowana w brutalny sposób. Odcinek kończy się rozdziewiczeniem głównej bohaterki przez panią kapitan, przy pomocy jej metalowej ręki, trochę nie przyjemne.

Kolejne dwa odcinki mijają na motywie „Ange ma problemy ze sobą i nie akceptuje swojej sytuacji”. Jako norma, czyli osoba nie mogąca posługiwać się magią, jej obowiązkiem jest pilotowanie mechów zwanych paramail i walka ze smokami atakującymi świat. Oczywiście pod koniec trzeciego epizodu postanawia jednak nie popełniać samobójstwa(o którym myślała od początku pobytu). Z jakiś dziwnych powodów pani kapitan każe jej pilotować mecha co to niby jest starym złomem ale dobrze wiemy, że to jakaś unikalna potężna maszyna. Spokojnie, wybór ten był podyktowany całkiem logicznymi argumentami, o których na razie oczywiście nie wiemy.

Czwarty odcinek mija Ange na byciu kozakiem i w sumie tyle można powiedzieć. Lata, zabija smoki, zarabia kupę kasy, kłóci się z koleżankami i ostatecznie ma wypadek. Rozbija się na wyspie i zostaje rozebrana do naga i związana.

Piąty odcinek to debiut Tuska. Z jakiś niewiadomych przyczyn po uratowaniu Ange z rozbitego mecha, rozbiera ją i przywiązuje do łóżka. To pierwsze jeszcze jestem w stanie zrozumieć, chciał wyprać jej ciuchy ale przywiązanie? Może chodziło, ż e nie chciał by go zaatakowała jak się przebudzi albo uciekła. Odcinek jest całkiem zabawny.

Szósty epizod to przybycie Momoki, starej służącej Ange. Po kilku scenach, z wywleczonymi problemami natury egzystencjalnej, służka zostaje wykupiona przez Ange i zostaje. Kolejny epizod poświęcony jest Sali, dowódcy oddziału w, którym jest Amge. Kilka zabawnych scen, trochę ekspozycji postaci i w sumie nic ciekawego.

Kolejny epizod to całkiem ciekawa zabawa formą. Niby wszystko wygląda na klasyczny odcinek plażowy. Wpleciono w niego jednak bardzo istotny z punktu widzenia fabuły wątek. Ange i Hilda(dziewczyny bardzo się nie lubią) uciekają z bazy. Ange chce uratować swoją siostrę od której dostała wiadomość z prośbą o pomoc, Hilda chce spotkać swoją matkę.

Od dziewiątego odcinka zaczyna się rozkręcać prawdziwa akcja. Hilda spotyka patkę ale ta ma już nowe dziecko i nie chce jej znać.  W efekcie zostaje złapana i pobita. A co z Ange? Trzeba przyznać, że nasza bohaterka z subtelnością jest trochę na bakier. Jej działanie wywołuje  alarm i wszyscy wiedzą, że drapieżna norma jest w królestwie. Cała sytuacja okazuje się tylko przynętą aby pochwycić Ange przez jej kochanego braciszka. Zarówno wysłanie Momoki(nieświadomej tego faktu) oraz wiadomość od siostrzyczki miały wywabić Ange. Kolejny odcinek to egzekucja. Nasz bidulka jest torturowana publicznie, oczywiście nie zabrakło scen obijającego się bicza o kształtne pośladki.  Gdy ma być powieszona, ku uciesze zgromadzonej gawiedzi, z opresji ratuje ją Tusk. Wraca do Azraela(tak się nazywa baza norm), gdzie zostaje osadzona w więzieniu razem z Hildą za dezercję.

To jest streszczenie pierwszych 10 odcinków. Wydarzyło się całkiem sporo. Oczywiście wszystko zostało okraszone tonami kobiecych piersi, pośladków, gagów z podtekstem, scen yuri i odrobiną posoki, znacznie mniejszą niż można było się spodziewać po dwóch pierwszy odcinkach. W następnej notce skomentowane zostaną epizody 11-16(znacznie ciekawsze) a kolejne wpisy będą już nowych odcinków. Dziś (sobota) wychodzi 17 epek i jemu poświęcona zostanie cała notka na blogu. Puki co do przeczytania następnym razem. Zapraszam do komentowania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii anime, CROSS ANGE KOMENTARZ, manga anime i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s